fbpx
logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890
Trendy pre webdizajn na rok 2018

Trendy pre webdizajn na rok 2018

Začal nám rok 2018 a je správny čas pozrieť sa na to čo nás čaká v oblasti webového dizajnu. Vieme, že dizajn webstránky je ako obálka časopisu, či skvelej knihy. Niekedy netušíte čo Vás čaká po ich otvorení, no aj napriek tomu vás daná webstránka osloví a prezriete si ju. Práve preto je vzhľad vášho webu zo strany UI/UX veľmy dôležitý.

3D prvky dizajnu, 360° multimédia a jasné farby

Mať 2D prvky na vašom webe v roku 2018 je nuda. Váš by mal obsahovať 3D prvky – logo, písmená, či nejaký objekt, alebo štruktúru. Tieto prvky sú tam preto, aby na prvý pohľad zaujali návštevníka.

Okrem 3D prvkov už čoraz viac webov používa aj 360° fotografie a videá, ktorá sa dajú prezerať vo virtuálne realite.

Nezabudnite ani na výrazné živé farby, ktoré reprezentujú vašu online identitu. Nebojte sa používať gradienty a podobné výrazné prvky, ktoré oživia vašu webovú stránku.

Kreatívna typografia a rukou kreslené prvky

Tento rok sa budú dizajnéri hrať s rôznymi kreatívnymi prvkami v typografii a rovnako budú kombinovať kreslené prvky s fotografiami, či obrázkami produktov.

Umelecké fotografie

Veľké značky, ktoré spolupracujú s poprednými fotografmi a dizajnérmi udávajú trend aj v tom ako sa dá zaujímavo prezentovať produkt. Príkladom môže byť aj dvojitá expozícia prekrytá ďalšou farbou, alebo ako to urobila spoločnosť Nike – kombinácia výrazných farebných prvkov.

Responzívne logo, kreatívne načítanie webu

V dnešnej modernej dobe to bola len otázka času. Do popredia sa na weboch dostáva responzívne logo, ktoré sa bude zobrazovať naprieč zariadeniami inak. Identita firmy tak bude vyzerať skvelo či už pozeráte web na desktope, mobile, alebo na inteligentných hodinkách.

Určite sa tento rok môžeme tešiť aj na rôzne kreatívne načítavanie webov, ktoré oživia čakanie kým sa nám zobrazí požadovaný obsah 🙂

Ako je na tom váš web?

Máte pocit, že Váš web potrebuje zmenu? Napíšte nám a my vám navrhneme web, ktorý bude spĺňať dizajnové štandardy a samozrejme nebude mu chýbať funkčnosť a jednoduché ovládanie 🙂